Kurs carvingu

Kurs carvingu to doskonały prezent dla każdego kto pragnie nauczyć się sztyki rzeźbienia w warzywach oraz owocach. Na kursie carvingu samodzielnie przygotujemy owocowe dekoracje, których będą nam zazdrościć zaproszeni goście. Kurs rozpoczynają podstawy związane z rzeźbieniem w rzodkiewkach oraz cytrusach, po to by następnie przejść do rzeźbienia prostych form oraz kwiatów z warzyw. Na pewno pojawi się również melona oraz róży w arbuzie. Przed skorzystaniem z oferty kursu carvingu warto zorientować się w tym, kto będzie dane szkolenie prowadził oraz jakie surowce będą używane podczas szkolenia. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której okaże się, że szkoli nas osoba bez doświadczenia, a ogólny poziom szkolenia jest dość niski i niewiele się nauczymy.
Warto także przejrzeć galerię zdjęć, na której można zobaczyć efekty pracy kursantów. Utwierdzi nas to w przekonaniu z jakim typem szkolenia mamy do czynienia. Kursy carvingu różnią się zazwyczaj ze względu na poziom. Mamy więc kurs podstawowy, śrendio-zaawansowany oraz zaawansowany. Carving to nie tylko rzeźbienie w owocach i warzywa. Coraz bardziej popularne staje się rzeźbienie w mydle. Kurs pozwoli nam na zdobycie wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej w tym zakresie.
Jeśli pragniemy posiąść umiejętność rzeźbienia w mydle to warto zapisać się na kurs carvingu. Otrzymamy w rezultacie wiedzę z zakresu rodzajów mydeł, barwników, zapachów, które są wykorzystywane. Poznamy także tajniki wytapiania z bazy glicerynowej, jak również właściwego przygotowania mydła w kostce do wyceniania. W efekcie stworzymy samodzielnie mydło z motywem kwiatowym, lub dowolnym innym. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Podczas kursu carvingu zdobędziemy wiedzę z zakresu tego, czym w ogóle jest carving, jaka jest jego historia. Poznamy także zasady oraz style, które występują w carvingu. Na kursie carvingu poznamy także narzędzia do carvingu. Dowiemy się także w jaki sposób należy o nie dbać i konserwować je. Nauczymy się także rzeźbić motywy kwiatowe w owocach, takich jak arbuz czy melon.