Odzyskiwanie danych jako cel firm po uszkodzeniu.

Odzyskiwanie danych Rodzaje odzyskiwania danych

Jakie są metody odzyskiwania danych? Dostępne opcje różnią się w zależności od uszkodzenia fizycznego i logicznego oraz od rodzaju używanego sprzętu. Uszkodzenia fizyczne można naprawić, wymieniając uszkodzony element, natomiast uszkodzenia logiczne wymagają specjalistycznego oprogramowania do naprawy danych w urządzeniu. Po odzyskaniu surowych danych są one zazwyczaj kopiowane na nowe urządzenie. Ekspert ds. odzyskiwania danych może również zalecić oprogramowanie dostosowane do konkretnych potrzeb. Dostępnych jest wiele rodzajów oprogramowania do odzyskiwania danych.

iBoysoft Data Recovery Free

iBoysoft Data Recovery to jeden z najlepszych programów do odzyskiwania danych dla komputerów Mac. Ma kilka podobieństw do M3 Data Recovery i dość dobrze odzyskuje pliki. Jest jednak wolniejszy niż większość programów do odzyskiwania danych. Co więcej, program nie pozwala na podgląd plików w trakcie procesu skanowania. Dodatkowo program wymaga pobrania i zainstalowania go ze strony internetowej firmy iBoysoft.

iBoysoft Data Recovery Free for Mac obsługuje Macintosh HD, zewnętrzne dyski twarde i pamięci USB. Nie obsługuje jednak rekonstrukcji RAID i dysków Fusion. Ponadto w wersji demo nie obsługuje odzyskiwania danych z dysków o pojemności większej niż jeden GB. Do zainstalowania programu wymagane jest 3,6 MB wolnego miejsca na dysku twardym. Można go zainstalować na pulpicie. Po zainstalowaniu wystarczy uruchomić program, aby rozpocząć odzyskiwanie danych z komputera Mac.

iBoysoft Data Recovery jest idealny do przywracania usuniętych plików i folderów z różnych urządzeń. W przeciwieństwie do innych narzędzi do odzyskiwania danych, może on odzyskać usunięte pliki nawet po opróżnieniu Kosza. Jest również pomocny w odzyskiwaniu danych z martwych dysków. W przypadku przypadkowego usunięcia aplikacja może odzyskać dane z Kosza. Ponadto obsługuje dyski szyfrowane BitLocker.

iBoysoft Data Recovery Free to świetny wybór dla nowicjuszy. Narzędzie to skanuje wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde w komputerze. Po wykryciu dysku wewnętrznego lub zewnętrznego rozpocznie skanowanie. Po zakończeniu skanowania można wyświetlić podgląd odzyskanych plików za pomocą wygodnego narzędzia „podgląd”. Odzyskane dane można nawet obejrzeć przed ich zakupem. Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy, aby pobrać iBoysoft Data Recovery Free.

Recuva by CCleaner

Narzędzie do odzyskiwania danych Recuva by CCleaner to darmowy program, który skanuje dyski twarde, pamięci USB, karty pamięci i iPody w poszukiwaniu usuniętych plików. Następnie program poinformuje Cię, czy dany plik można odzyskać. Jeśli nie da się go odzyskać, zostanie bezpiecznie usunięty. Ten program może odzyskać wiadomości e-mail, które zostały trwale usunięte z programów Outlook Express, Mozilla Thunderbird i Windows Live Mail. Może także odzyskać usunięte pliki z formatu NTFS.

Interfejs programu Recuva jest łatwy do zrozumienia i intuicyjny. Jego interfejs przypominający kreatora sprawia, że jest łatwy w użyciu nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w odzyskiwaniu danych. Recuva nie ma żadnych ukrytych funkcji, a proces odzyskiwania danych można zakończyć, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Interfejs użytkownika programu jest czysty i łatwy do zrozumienia, a nawet posiada graficzny samouczek, który pokazuje, jak przeprowadzić pierwsze odzyskiwanie danych.

Recuva to działający w systemie Windows program do odzyskiwania plików, który został uznany przez użytkowników za najlepsze narzędzie do odzyskiwania danych na rynku. Jego funkcjonalność jest jednak ograniczona. Może odzyskać tylko przypadkowo usunięte dane i nie jest zbyt wydajny, ale mimo to odzyskuje utracone lub usunięte pliki. Jeśli potrzebujesz więcej mocy, możesz przejść na wersję profesjonalną. Wersja profesjonalna oferuje także obsługę wirtualnych dysków twardych, automatyczne aktualizacje i wsparcie techniczne premium.

Recuva jest bezpłatna do użytku osobistego, choć w wersji bezpłatnej brakuje zaawansowanych funkcji. Jest to oprogramowanie typu freemium, które oferuje dodatkowe aplikacje podczas procesu instalacji. Oprogramowanie jest bezpieczne do użytku osobistego, ale nie jest przeznaczone do odzyskiwania plików, które zostały przypadkowo usunięte lub uszkodzone. Użytkownik powinien być tego świadomy przed użyciem Recuva. Jest to jednak bardzo polecane oprogramowanie, jeśli przypadkowo usunąłeś pliki.

Prosoft

Możesz pobrać Prosoft Data Rescue Key, aby odzyskać utracone pliki z dowolnego nośnika pamięci. Możesz wyświetlić podgląd plików przed ich odzyskaniem. Następnie należy wybrać miejsce docelowe do odzyskania danych. Prosoft Data Rescue Key jest dostępny zarówno dla systemów Windows, jak i Mac. Oprogramowanie to można pobrać z oficjalnej strony internetowej. Można go również pobrać za darmo z witryny. Prosoft Data Rescue Key jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli utraciłeś swoje dane, pobierz i zainstaluj to oprogramowanie już dziś!

Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych to narzędzie, które działa dla każdego rodzaju nośnika pamięci. Jeśli dysk twardy ulegnie awarii, możesz użyć programu Prosoft Data Rescue, aby odzyskać utracone dane. Odzyskuje on pliki niemal każdego typu, w tym dane RAID i dane nieprzetworzone. Posiada również funkcję inteligentnego wykrywania duplikatów plików, która automatycznie usuwa duplikaty plików podczas odzyskiwania. Kolejną zaletą tego oprogramowania jest możliwość podglądu odzyskanych plików przed ich odzyskaniem. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku przypadkowego usunięcia plików, ponieważ posiada zaawansowane możliwości odzyskiwania danych i jest niedrogie.

Mimo że wiele osób nie ma wiedzy i doświadczenia, aby wykonywać zaawansowane procedury odzyskiwania danych, to oprogramowanie umożliwia odzyskiwanie usuniętych plików i danych z dysków twardych. Interfejs programu PC4 nie jest odpowiedni dla zwykłych użytkowników, ponieważ jest przeznaczony dla techników. Zamiast tego posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia odzyskiwanie plików. Frustrujące może być jednak, gdy program do odzyskiwania danych nie działa zgodnie z reklamą. Jeśli jesteś technikiem komputerowym, możesz zatrudnić Prosoft Data Rescue Serial Number, aby przywrócić usunięte pliki.

Data Rescue to doskonały wybór dla użytkowników domowych i codziennych użytkowników biznesowych. Działa dobrze na wewnętrznych i zewnętrznych dyskach twardych, a także na pamięciach flash USB i kartach SD. Data Rescue klonuje również uszkodzone dyski twarde i tworzy dyski do odzyskiwania danych. Darmowa wersja demonstracyjna tego oprogramowania pozwala na podgląd odzyskanych plików. Zawiera nawet funkcję klonowania, dzięki czemu można odzyskać usunięte pliki. Data Rescue może odzyskać usunięte pliki, nawet jeśli dysk twardy nie działa prawidłowo.

Przewiń do tyłu

Odzyskiwanie danych przez przewijanie to proces, w którym dane na dysku docelowym są przewijane do poprzedniego zapisu na dysku. Po przywróceniu danych dysk docelowy jest montowany w trybie tylko do odczytu. Ten krok umożliwia użytkownikowi sprawdzenie integralności przewiniętych danych. Użytkownik może wykorzystać dane zapisane na dysku docelowym lub kontynuować przewijanie dysku i odzyskać dane ręcznie.

W chmurze platforma Rewind obsługuje aplikacje SaaS, takie jak Shopify Plus. Dodatkowo, oferuje kopie zapasowe dla GitHub i Trello. Obsługuje również QuickBooks Online i Jira, więc jeśli Twoja firma korzysta z którejś z tych aplikacji, Rewind ma Cię na oku. Oprócz przywracania danych z dowolnej lokalizacji, Rewind chroni również dane przed błędami ludzkimi, integracją stron trzecich, a nawet złośliwymi atakami.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych Rewind może przywrócić dowolny plik z dowolnej daty. Jest łatwy w użyciu i pozwala na przywrócenie określonych plików lub całego konta pCloud. Po pobraniu zarchiwizowanych plików, pojawią się one w folderze Rewind w Twoim katalogu głównym. Każdy przywrócony plik zostanie wymieniony w podfolderze o nazwie „5 plików przywróconych 1 lutego 2017 r. o godz. 13:30”. Po pobraniu możesz przenieść te pliki w dowolne miejsce na swoim koncie pCloud.

Oprogramowanie Rewind do tworzenia kopii zapasowych to potężna opcja dla firm. Jeśli masz wiele serwerów, możesz wybrać jeden dla każdego z nich. Oprogramowanie Rewind współpracuje z platformami SaaS, co oznacza, że możesz przywrócić wszystkie swoje dane jednym kliknięciem. Funkcja ta pozwala na przywrócenie danych z dowolnego serwera w ciągu zaledwie kilku minut. Jeśli więc straciłeś całą swoją bazę danych, nadszedł czas, aby ją zabezpieczyć.

Gwiezdna

Stellar Data Recovery to lekka, ale potężna aplikacja umożliwiająca odzyskiwanie usuniętych plików z laptopów z systemem Windows. Jego łatwy w obsłudze interfejs ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnych plików. Program prezentuje odzyskane pliki w postaci list w stylu drzewa. Odzyskane pliki i foldery można przeglądać według daty, typu i lokalizacji. Zaawansowane funkcje programu Stellar umożliwiają określanie typów plików, dodawanie nowych plików, a nawet włączanie trybu bezpiecznego. Dostępne są plany wyższej klasy z bardziej zaawansowanymi narzędziami.

To oprogramowanie jest dostępne dla komputerów z systemem Windows i Mac oraz oferuje bezpłatną roczną subskrypcję. Umożliwia ono odzyskiwanie plików i danych z różnych urządzeń pamięci masowej, w tym z kart SD i zewnętrznych dysków twardych. Może również odzyskiwać dane z uszkodzonych lub zniszczonych partycji. Oprócz odzyskiwania usuniętych plików Stellar obsługuje również odzyskiwanie danych z dysków zewnętrznych. Program do odzyskiwania danych ma również możliwość przywracania danych z kopii zapasowych maszyn czasowych i dysków zewnętrznych. Odzyskiwanie danych za pomocą programu Stellar to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników komputerów Mac, którzy utracili lub usunęli dane w wyniku przypadkowego skasowania, sformatowania danych lub nieczytelności plików.

Inną cechą programu Stellar Data Recovery jest możliwość skonfigurowania kontekstów podglądu i minimalnego rozmiaru partycji. Umożliwia także wybranie typów plików do odzyskania, a które nie. Odzyskiwanie plików jest możliwe dla maksymalnie 1 GB danych. Użytkownicy mają również możliwość wyboru płatnego planu odzyskiwania danych Stellar. Należy jednak pamiętać, że to oprogramowanie działa tylko na dyskach zewnętrznych i nie można za jego pomocą tworzyć kopii zapasowych systemu operacyjnego.

Utrata danych jest często druzgocąca, ale ataki cybernetyczne mogą być jeszcze bardziej niszczycielskie. Złośliwy haker może wymazać całe bazy danych zawierające najważniejsze pliki. Program Stellar Data Recovery przywraca utracone lub uszkodzone pliki. Przywraca nawet dane, których wcześniej nie można było odczytać. Wersja bezpłatna umożliwia sprawdzenie, które pliki można odzyskać. Możliwe jest także ręczne dodawanie typów plików. Wersja bezpłatna nie jest zbyt bogata w funkcje. Mimo że ma prosty interfejs użytkownika, jest łatwa do zrozumienia i obsługi.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]